brnovinky

Přepnout do PC verze

Minuta ticha za Václava Havla, cinkot klíčů za pravdu a lásku

Zvonění zvonů, minuta ticha, zpěv hymny, cinkot klíčů a hořící svíčky – vyjádření úcty prvnímu českému prezidentovi Václavu Havlovi projevila na Moravském náměstí v Brně zhruba tisícovka lidí. Bývalý prezident České republiky zemřel v neděli 18. prosince 2011 ve věku 75 let po dlouhé nemoci.

Místo pro život 2011: Jihomoravský kraj osmý

Jihomoravský kraj skončil v unikátním srovnávacím výzkumu Místo pro život 2011 osmý. O jeho umístění rozhodla nejen statistická data, ale i váhový přepočet kolegia. Výzkum totiž dává „tvrdá“ data do kontextu s žebříčkem hodnot, skrz nějž je posuzována důležitost jednotlivých zkoumaných oblastí. Hodnotový žebříček sestavilo kolegium 14 předních tuzemských osobností.

Zobrazeno: 3039

Číst dál: Místo pro život 2011: Jihomoravský kraj osmý

11 nominovaných na Cenu města Brna 2011

11 osobností bylo Radou města Brna navrženo na Cenu města Brna pro rok 2011. Nominace musí ještě schválit brněnští zastupitelé na zasedání Zastupitelstva města Brna 6. prosince 2011. Na udělení Ceny města Brna pro rok 2011 32 osobnostem, dvěma dvojicím a dvěma kolektivům bylo podáno celkem 53 návrhů. Ze 14 oblastí, v nichž je cena udělována, nebyl do dvou zaslán žádný návrh. Jedná se o oblasti hospodářský rozvoj a užité umění.

Zobrazeno: 2758

Číst dál: 11 nominovaných na Cenu města Brna 2011

Brno staví nové město – 8. bulletin vychází

Statutární město Brno vydává v pořadí již osmý bulletin Brno staví nové město, podle měsíce a roku s doplňujícím označením Prosinec 2011. Obsahuje informace o projektu Europoint Brno, který spočívá v přestavbě brněnského železničního uzlu a výstavbě Jižního centra.

Zobrazeno: 3110

Číst dál: Brno staví nové město – 8. bulletin vychází

Pod Mezí a Vlastimila Pecha - dvě nové ulice v Brně

Město Brno nově pojmenovalo dvě ulice - Vlastimila Pecha v Černovicích a Pod Mezí v Chrlicích. Nové pojmenování ulic a pojmenování prodloužení stávající ulice Chlumy v Útěchově schválila Rada města Brna na své schůzi 23. listopadu 2011. Všechny úpravy bude ještě schvalovat prosincové Zastupitelstvo města Brna.

Zobrazeno: 5922

Číst dál: Pod Mezí a Vlastimila Pecha - dvě nové ulice v Brně

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze