brnovinky

Přepnout do PC verze

Dolní Heršpice a Přízřenice budou 30. listopadu opět rozmlouvat s Brnem

608_Beseda_s_obcany_Dolnich_Herspic_Prizrenic_ZS_Tuhackova_Brno_07092010_IMG_5894_MKObčané Dolních Heršpic a Přízřenice se ve středu 30. listopadu 2011 od 17 hodin v tělocvičně ZŠ Tuháčkova zhruba po roce setkají se zástupci města Brna a městské části Brno-jih. Chystají se na veřejný dialog o územním plánu. Budou obě strany opět ve varu?

Z kazeťáku zněla Modlitba pro Martu - Sametová revoluce v Brně

Před dvaadvaceti lety vrcholil v Československu proces dlouhodobějšího rozkladu komunistického režimu, stejně jako v ostatních státech tehdejšího východního bloku. V naší zemi probíhaly klíčové události především v Praze. Napjatá atmosféra ale neminula ani ostatní místa v republice, Brno nevyjímaje. Jaké události do moravské metropole přinesl sedmnáctý listopad 1989?

Optika spojí další úřady. Metropolitní síť Brno ve III. fázi

Projekt Metropolitní sítě Brno se dostane do III. fáze. Optická vlákna více propojí brněnský magistrát s úřady městských částí. Smlouvu na akci schválila rada města ve středu 2. listopadu 2011. Projekt zajistí vysokou dostupnost informačního systému a umožní další budování služeb e-governmentu.

Zastupitelé: Více peněz na kulturu do Brna!

Město Brno začíná jednat o změnách ve financování své kultury. Zastupitelé v úterý 8. listopadu 2011 schválili materiál o vícezdrojovém financování kulturních institucí v Brně. Budou žádat o stálou finanční podporu od Jihomoravského kraje, Ministerstva kultury i Ministerstva financí ČR. Některá kulturní zařízení v Brně totiž hojně navštěvují i diváci či posluchači z celého regionu.

Zobrazeno: 2435

Číst dál: Zastupitelé: Více peněz na kulturu do Brna!

Ministerstvo chce zrušit Vyšší policejní školu v Brně. Primátor proti

Poradní komise ministra vnitra ČR k hledání systémových úspor v Policii ČR předložila v polovině října 2011 svému ministrovi Janu Kubicemu závěrečnou zprávu o své činnosti, společně s návrhy na systémové změny a vyčíslení úspor v následujícím období. Součástí návrhu je i zrušení Vyšší policejní školy v Brně. S tím nesouhlasí primátor města Roman Onderka. Podle něj by konec školy zhoršil bezpečnostní standardy v Brně.

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze