brnovinky

Přepnout do PC verze

Nechte nám biograf Scala, vysílají Brňané primátorovi. Do kina však moc nechodí

Brňané se nechtějí vzdát „svého“ biografu. Brání historické kino Scala, sbírají podpisy do petice na jeho zachování. O uzavření Scaly ke konci roku 2011 rozhodla Rada města Brna na své schůzi ve středu 5. října zejména z důvodu nezájmu brněnské veřejnosti o tento historický biograf. Organizátor petice, Jakub Kreutzer, směřuje petici primátorovi města Brna Romanu Onderkovi s odůvodněním, že návrh na uzavření kina podepsaní považují za škodlivý, nekulturní, namířený proti zájmu občanů.

Brno sází stromy. Pokoří 28. října rekord?

Brno se připojí k pokusu o rekord v počtu stromů zasazených v České republice během jednoho dne, který je stanoven na státní svátek 28. října 2011. Od začátku října probíhá v městské části Brno-Žebětín obnova stromořadí podél místní komunikace ze Žebětína na Veselku. Zahradníci celkem vysází 127 ovocných stromů, 8 původních třešní ponechali a ošetřili. Obnoví se tak krajinný prvek, který byl na tomto místě už před 70 lety, ale postupem času téměř zanikl. Projekt financuje město Brno sumou 800 tisíc korun.

Zobrazeno: 2409

Číst dál: Brno sází stromy. Pokoří 28. října rekord?

Petice je proti řediteli, hlásali demonstranti bránící Janáčkovo divadlo

608_Stavka_prostor_Janackovo_divadlo_Brno_08122010_IMG_4830_MKVe středu 19. října se od 13 hodin před budovou Mahenova divadla sešlo několik stovek lidí, aby vyjádřili svůj odpor k rozhodnutí přerušit scénu Janáčkova divadla. To má být učiněno na popud zastupitelů kvůli úsporným opatřením. Ředitel Národního divadla Daniel Dvořák chce ušetřit právě na opeře. O místo může tak přijít několik umělců a řadových zaměstnanců divadla.

Jízdné MHD v Brně podraží. Nově platba i SMS

Vlivem nárůstu cen za energie, pohonné hmoty a plánované zvýšení DPH přistoupil Dopravní podnik města Brna k úpravě cen v městské hromadné dopravě. Rada města Brna schválila ve středu 26. října 2011 tarif Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje s platností od 1. ledna 2012 včetně předplatních a jednorázových jízdenek pro brněnské zóny 100 + 101. Zůstává bezplatná přeprava seniorů nad 70 let, stejně jako doprovod s dítětem do tří let. Ke konci ledna končí platnost nepřestupních jízdenek s časovou platností 10 minut.

Zobrazeno: 13898

Číst dál: Jízdné MHD v Brně podraží. Nově platba i SMS

Pomáhá Brnu vybírat od občanů pokuty. Avšak do své kapsy

Neznámý záškodník mystifikuje veřejnost v Brně. Podvodem se snaží získat od lidí peníze. Jak? Rozesílá písemnosti identické s těmi od Magistrátu města Brna a upozorňuje občany na jejich údajný nedoplatek pokuty. Rozdíl je však v tom, že na výzvě k úhradě uvádí zřejmě svůj účet.

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze