brnovinky

Přepnout do PC verze

Svatomartinské není jen víno. Sládek Petr Hauskrecht uvařil 13° pivní speciál

Svatomartinské víno je již dlouhou tradicí. I pivaři si však mohou svátku svatého Martina užít. Se Svatomartinským pivem přichází také pivovar Velké Březno ze skupiny Heineken, do níž patří i Starobrno. 13stupňový světlý speciál nově teče z píp restaurací po celé republice. Celkem 400 hektolitrů svátečního piva se rovným dílem dělí mezi Čechy a Moravu.

Podesáté o víně – lahve, zátky, viněty

Pečovat o výrobu vína je práce sklepmistrů a lahvování je jejich posledním krokem. Minulý díl byl věnován burčáku a mladé víno by mělo být výsledkem úspěšného kvašení. Svým způsobem je alkoholová fermentace významný milník, který definitivně udá směr, kterým se mladé víno vydá. Tento směr lze dnes dobře technologicky řídit a záleží na umu sklepmistra, jak s vyzrálou surovinou naloží. Říká se, že cca 75 % práce na vinicích určuje kvalitu budoucího vína. Proč?

Zobrazeno: 4429

Číst dál: Podesáté o víně – lahve, zátky, viněty

KRÁL VÍN navštíví Brno – hráli jste o vstupy do Moravské Vinotéky zdarma

608_kost_vina_Moravska_Vinoteka_Brno_11112010_IMG_2791_MKNávštěvníky Moravské Vinotéky čeká ve čtvrtek 3. listopadu 2011 zastavení KRÁLe VÍN České republiky - soutěže vinařů a jejich vín. V Brně sommeliéři provedou řízenou degustaci 15 nejlépe oceněných vín v soutěži. K té vyšla i publikace, její autor se degustace rovněž zúčastní. Akci zpestří projekce fotografií s vinařskou tématikou, přednáška na téma snoubení vín a pokrmů a také prezentace kávy Lavazza Blue. Čtenáři brnovinek soutěžili o volné vstupy na KRÁLe VÍN. A vyhráli.

Svatý Martin přiváží Svatomartinské. Veřejnost zdegustuje na 50 vzorků v Moravské Vinotéce

Svatý Martin přijíždí 11. listopadu. Je otázkou, zda letos přicválá na bílém koni. Svůj dopravní prostředek představí až ve sváteční den. Víme však jistě, že ani letos nezapomene přibalit do obsahu lahví proměněné dlouhé slunečné dny, úrodnou půdu i lásku vinařů. Svatomartinské i mladá vína již tradičně 11. 11. od 11:11 pro veřejnost otevře Moravská Vinotéka v Brně-Králově Poli. Zájemci mohou na Mojmírově náměstí před vinotékou degustovat na 50 vzorků. Úvodní slovo pronese mistr sommeliér Ing. Luděk Machala.

Jak vybrat kvalitní víno a nepřebrat?

608_vino_znamka_IMG_7959_MK

Zvoní zvonek, otevíráte. Přátelé přijeli o něco dříve! Co jim teď nabídnout? Víno vzalo za své během víkendu, je hloupé běhat do daleké vinotéky. Opět zvonění. Že by ještě někdo? Pošťák přinesl balíček. Rozbalíte a kocháte se zvučnými jmény: Ryzlink, Sylván, Carmenere. To jistě návštěva ocení. Doporučené víno je zde. Sommeliéři opět vybrali výborně. Jak se ale víno z jižní Moravy dostalo až sem?

Zobrazeno: 3494

Číst dál: Jak vybrat kvalitní víno a nepřebrat?

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze