brnovinky

Přepnout do PC verze

Na dožínky Dožínkové pivo

608_Dozinkove_pivoDo 1600 restauračních zařízení v celé České republice putovalo Dožínkové pivo, které pod dohledem vrchního sládka Tomáše Kosmáka uvařili v Královském pivovaru Krušovice. Dožínkový pšeničný speciál mohou všichni milovníci dobrého piva ochutnat od 25. srpna 2011. Čepovat se bude do vyprodání zásob.

Zobrazeno: 4130

Číst dál: Na dožínky Dožínkové pivo

Starobrno 3. září otevře brány

3. září 2011 otevře pivovar Starobrno své brány. Věrné štamgasty a příznivce tak odmění za jejich celoroční přízeň. Během Dne otevřených dveří je pro návštěvníky připraven hudební program, stánky s dobrotami, pivní soutěže pro šikovné i přemýšlivé a spousta piva. Vstup je tradičně zdarma.

Zobrazeno: 4909

Číst dál: Starobrno 3. září otevře brány

Popáté o víně: Slovácko – od Moravy k Baťovu kanálu

Poslední z moravských vinařských podoblastí, na kterou se zaměříme v květnovém dílu našeho seriálu, je Slovácko. Ve srovnání s ostatními podoblastmi je nejvíce rozsáhlé a také nejvíce různorodé – zahrnuje 5 000 hektarů vinic, 115 vinařských obcí, 406 viničních tratí. Jih kopíruje rakouské a slovenské hranice, severní část sahá až na samý okraj Zlína. Pomyslnou osu tvoří řeka Morava s vodním dílem Baťův kanál, spojujícím Hodonínsko a Zlínsko.

Pošesté o víně: středověk a Horenské právo

V letním díle našeho seriálu se máme věnovat historii vinařství a vinohradnictví v našich končinách. Jeho sporný začátek v době Římské říše jsme už zmínili na jaře. Z období Velkomoravské říše je jen málo důkazů, a zásluhy církevních řádů při zakládání klášterních vinic jsme už také vzpomenuli. Zbývá nám stručně popsat situaci v období středověku, neboť 14. - 16. století bývá zváno zlatým věkem našeho vinařství.

Zobrazeno: 4287

Číst dál: Pošesté o víně: středověk a Horenské právo

Svatojánské pivo je opředeno kouzelnou mocí - v pátek 24. června

Pivovarská restaurace na Mendlově náměstí v Brně se po úspěchu Zeleného piva opět chystá na nápor milovníků speciálů. Tentokrát se štamgasti vypraví na „mladšího bratra“ Zeleného - Svatojánské pivo, opředené kouzelnou mocí. Stejně jako Zelené pivo pochází třináctistupňový svatojánský speciál nezvyklé barvy z dílny „specialisty na speciály“ Petra Hauskrechta. Prodávat se bude jediný den v roce – v pátek 24. června.

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze