brnovinky

Přepnout do PC verze

90 vzorků vín Od 10 do 16 v Moravské Vinotéce Brno

Navštěvovat výstavy vín a ochutnávat dobrá vína je to, co těší příznivce vína z Moravské Vinotéky v Brně. Proto už šestým rokem pořádají výstavu vín Od desíti do šestnácti, a to doslova. V sobotu 14. května tak opět mohou zájemci od 10 do 16 hodin v Moravské Vinotéce na Mojmírově náměstí v Brně-Králově Poli degustovat zhruba 90 vín.

Zobrazeno: 3831

Číst dál: 90 vzorků vín Od 10 do 16 v Moravské Vinotéce Brno

Počtvrté o víně – červené Velkopavlovicko a největší Velké Bílovice

608_Otevrene_sklepy_Velkopavlovicko_09032009_IMG_8472_MKDubnový díl povídání o víně přináší pár zajímavých informací o Velkopavlovické vinařské podoblasti, která se v rámci vinařské oblasti Morava pyšní několika NEJ. Předně - má největší výměru vinic (5 200 ha), nachází se zde největší vinařská obec v ČR (Velké Bílovice, cca 800 ha vinic a na 1 000 registrovaných pěstitelů), a v neposlední řadě - podle mnohých odborníků - pochází odtud nejlepší červená vína z Moravy.

Zelené pivo už je v sudech. Na Zelený čtvrtek míří do píp nejen v Brně

Do sudů se v pondělí 11. dubna ve starobrněnském pivovaru stáčelo Zelené pivo, které už několik let neodmyslitelně patří k oslavám příchodu velikonočních svátků. Během týdne se začne rozvážet do restaurací po celé České republice. Stejně jako v minulosti se pípy se Zeleným pivem roztočí na jediný den v roce – Zelený čtvrtek. Ten letos připadá na 21. dubna.

V Brně soutěžili výčepní. Nejlépe čepovaly ženy

Třicet nejlepších profesionálů z restaurací, hostinců i dalších provozoven soutěžilo ve středu 13. dubna v Pivovarské restauraci v Brně v regionálním kole třetího ročníku soutěže Hvězda výčepu. Utkání v Brně předcházela soutěžní klání v Ústí nad Labem a Krušovicích. Deset nejlepších pokračuje do finále v Praze.

Zobrazeno: 4572

Číst dál: V Brně soutěžili výčepní. Nejlépe čepovaly ženy

Jaro pod Pálavou zavoní vínem. Festival otevřených sklepů otevře lahve

608_Mikulovska_vinarska_podoblast_17102009_IMG_0621_MKJiž třetí ročník Festivalu otevřených sklepů letos zahajuje sezónu ve sklepech pod Pálavskými vrchy. Třicítka vinařů z Pavlova, Popic, Strachotína, Dolních a Horních Věstonic představí návštěvníkům 16. a 17. dubna 2011 stovky vzorků vín ze svých sklepů. V nabídce festivalu opět nebude chybět bohatý doprovodný program včetně pořadů o víně nebo gourmetského menu pro labužníky – vinařská slavnost, kterou podporuje Vinařský fond, by podle organizátorů z Nadace Partnerství měla přilákat kolem 1500 návštěvníků.

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze