brnovinky

Přepnout do PC verze

Potřetí o víně – Mikulovsko a Pálava – přinesli víno Římané?

V jarní kapitole seriálu o víně je na řadě Mikulovská vinařská podoblast se svým 4 750 hektary vinic a jedinečným terroirem Pálavy. Ta patří ke zdejšímu vinařství a vinohradnictví, jak k velbloudovi hrby. Mikulovsko je především podoblastí bílých vín. Přinesli sem víno Římané? Třetí díl seriálu o víně přichází.

Podruhé o víně - Znojemsko a VOC

V další kapitole našeho seriálu jsme se zaměřili na Znojemskou vinařskou podoblast, jež zahrnuje 3 250 hektarů vinic, a už předem víme, že všechny ctitele vína rychle napadnou pojmy typické pro zdejší vinařství a známé značky. Co však znamená VOC, VOCO či VOCT? A je tato oblast nejstarší na Moravě? Další díl seriálu o víně je zde.

Zobrazeno: 3763

Číst dál: Podruhé o víně - Znojemsko a VOC

Je syrové mléko zdravé? Vědci z Brna odpoví

Syrové mléko z prodejních automatů se v průběhu loňského roku stalo mezi konzumenty poměrně populární. To neušlo vědcům z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, a proto se jeho kvalitou začali zabývat v rámci svého výzkumu. Na svět tak přišel informační leták "Syrové mléko – chutně a bezpečně."

Zobrazeno: 4431

Číst dál: Je syrové mléko zdravé? Vědci z Brna odpoví

K masopustu Pepřové pivo. Heineken uvařil další speciál

Po úspěchu Zeleného piva na Zelený čtvrtek, Svatojánského rubínového nebo Dožínkového speciálu přichází Heineken s dalším raritou pivního moku. Jmenuje se Pepřové a se spolupracovníky jej u příležitosti masopustu navařil vrchní sládek pivovaru Velké Březno Petr Hauskrecht. Pepřový dvanáctistupňový nefiltrovaný ležák je nyní k dostání po celé republice, Brno nevyjímaje.

Poprvé o víně - zajímavosti v názvosloví jakostních vín s přívlastkem

Sedíme u notebooku nad lahví Ryzlinku rýnského a přemýšlíme, jak nejlépe začít 1. kapitolu celoročního seriálu o vinařství a vínech. Chtěli bychom hned od začátku zaujmout něčím, co přiláká k četbě těchto statí i v následujících měsících a nejenom opisovat Vinařský zákon. Náš zrak padne na etiketu lahve a na ní slovo, které běžně používáme, a ani moc nevnímáme jeho původ a význam.

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze