brnovinky

Přepnout do PC verze

Ano v bílém? Výbavy nevěst na Špilberku v Brně

608 Ano v bilem Spilberk Brno foto Milos StrnadAno v bílém? Název nové výstavy o svatbách, svatebních oděvech a módních doplňcích nevěst v minulosti i dnes. Vyšlápněte si na Špilberk a ve Východním křídle hradu se podívejte, co se nosilo tenkrát a nyní. Kdy se nevěsty rozhodly pro bílou barvu šatů, a kdy ji nahradila barva jiná.


Zobrazeno: 3334

Číst dál: Ano v bílém? Výbavy nevěst na Špilberku v Brně

Vila Tugendhat představí slavné vily Brna

608 Vila Tugendhat 15072009 IMG 1926 MK 2012Výstava Slavné brněnské vily v pátek 7. září v 18 hodin zahájí přímo ve Vile Tugendhat přehlídku architektonických skvostů. Návštěvníci mohou zhlédnout obrazový i textový materiál, plány vil, jejich údaje, dozvědět se více o slavných jménech jako byli Ludwig Mies van der Rohe, Adolf Loos, Leopold Bauer, Bohuslav Fuchs, Ernst Wiesner i další.


Zobrazeno: 3245

Číst dál: Vila Tugendhat představí slavné vily Brna

Přírodní katastrofa po zániku dinosaurů - Messel v Brně

Seznamte se s obratlovci starými až 65 milionů let. Domovinou je jim významná lokalita Messel, zapsaná jako památka UNESCO. V podobě 125 originálních zkamenělin čekají ke shlédnutí v Paláci šlechtičen Moravského zemského muzea v Brně. Na vlastní oči spatříte předchůdce dnešní vydry, tapíra, vačnatců a dalších živočichů. Vytvoříte si také představu o životě v tropech Evropy před 47 miliony let.

Mistři nožíři míří do Brna. Přiostří víkend na Brno Super

608_10_mezinarodni_vystava_nozu_Krizova_chodba_Brno_04122010_IMG_4711_MKBrno se o třetím březnovém víkendu 2012 promění v mekku nožířů. Ti do metropole míří z mnoha zemí. Na jubilejním 20. ročníku mezinárodní výstavy Brno Super představí svá ostrá díla. Posoudit je mohou i návštěvníci výstavy, své brány otevře na Nové radnici v sobotu 17. a neděli 18. března. Nejlepší práce v několika kategoriích porota ocení.

Obrazy mysli / Mysl v obrazech nenechá mozek v klidu

Moravská galerie v Brně nabízí fanouškům mozků všeho druhu mimořádnou výstavu. Cílem není jenom biologický pohled na mozek jako takový, avšak také snaha o vykreslení tajemství lidské mysli prostřednictvím nejrůznějších způsobů. Výstava nepředstavuje pouze prezentaci děl současných umělců, ale i pohled daleko do minulosti. Návštěvník tak může spatřit takové unikáty, jako je například dílo Leonarda Da Vinciho.

Zobrazeno: 4234

Číst dál: Obrazy mysli / Mysl v obrazech nenechá mozek v klidu

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze