brnovinky

Přepnout do PC verze

Exotika a barvy Indie – historie romské kultury v Brně

Muzea věnovaná Romům najdeme po Evropě vzácně. Jsou pouze čtyři, z nichž je většina věnována pouze kultuře místních Romů, jako je tomu například ve Španělsku. Původ Romů, jejich historický vývoj a kulturu prezentuje ve střední Evropě jediné - Muzeum romské kultury v Brně na Bratislavské ulici.

Zobrazeno: 3419

Číst dál: Exotika a barvy Indie – historie romské kultury v Brně

Fenomén Igráček dobývá Brno

Hračka, která patřila v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století k nejoblíbenějším a nejdostupnějším na tehdejším trhu. O figurce, jež se skládala vždy z devíti kusů a měnila se pouze její vnější podoba, se malí i velcí dozví na výstavě Fenomén Igráček. Až do konce prosince mají možnost navštívit expozici Igráček dobývá v Brno v Technickém muzeu města Brna.

Zobrazeno: 4519

Číst dál: Fenomén Igráček dobývá Brno

Vilu Tugendhat znovu obývá rodina Tugendhatových – na fotografiích Dirka Brömmela

Památka UNESCO – Vila Tugendhat v Brně emociálně zapůsobí asi na každého návštěníka. Nejinak tomu bylo i u fotografa Dirka Brömmela, který do ní zavítal v roce 2002. Moderní stavba a osud jejích židovských obyvatel – rodiny Tugendhatových, mu učaroval natolik, že se rozhodl propojit její minulost se současností. Výsledek autorovy snahy můžete zhlédnout od 16. listopadu do 29. ledna na fotografické výstavě v Domě umění města Brna.

Špilberk obsadilo 70 Barbie dam - šaty krásné jako sen

Až do konce letošního roku můžete obdivovat na hradě Špilberk v Brně 70 křehkých dam – panenek Barbie. Ve starobylém gotickém sále se vám společně předvedou v modelech ušitých módními návrháři světových jmen. Unikátní modelíny zapůjčila ze své sběratelské kolekce devatenáctiletá studentka Erika Kratochvílová, která se této činnosti věnuje už od svých osmi let.

Zobrazeno: 3950

Číst dál: Špilberk obsadilo 70 Barbie dam - šaty krásné jako sen

Kouzelné loutky zvou k návštěvě. O Radosti v Urban centru

608_divadlo_radost_BrnoBrněnské Divadlo Radost se po více než 60 letech své existence dočkalo důkladné rekonstrukce, která podstatně změnila jeho tvář. O nové podobě divadla a především o jeho unikátním Muzeu loutek pojednává výstava, k jejíž návštěvě zve Urban centrum na Staré radnici od 18. října 2011.

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze