brnovinky

Přepnout do PC verze

Čekli jste se? Novinka Brněnské muzejní noci

Brno v sobotu 14. května zaplnily davy lidí. Zájemci o historii i současnost, kulturu i techniku, mířili do desítek muzeí a jiných míst po Brně a okolí. Sedmá Brněnská muzejní noc otevřela brány k exponátům všem. Volný vstup navíc doplnilo mnoho doprovodných akcí.

Zobrazeno: 3900

Číst dál: Čekli jste se? Novinka Brněnské muzejní noci

Putovní NAHLAS – STIASSNICH 10 startuje ve vile Stiassni v Brně

Deset studentů či absolventů architektury VUT v Brně od pátku 15. dubna do konce roku 2011 společně prezentuje architekturu ve svém osobitém pojetí. Pro zahájení putovní výstavy NAHLAS – STIASSNICH 10 si vybrali budoucí Centrum obnovy památek architektury 20. století - vilu Stiassni v Brně-Pisárkách, bývalou takzvanou vládní vilu. Páteční vernisáž od 17 hodin okoření i DJ. Výstava dále putuje do Bratislavy i Vídně.

Muzea za svitu Měsíce – Brněnská muzejní noc 14. května

Příznivci nočních muzeí a galerií si přijdou na své. Už posedmé se Brno stane rejem nasavačů historie a expozic pod pokličkou noční oblohy. Brňané se v sobotu 14. května 2011 vydají vstříc Brněnské muzejní noci.

Maska opět vyděsí - 17. dubna na Stadionu v Brně

608_Maska_Sangri_la_Olympia_Brno_20122010_IMG_5702_MK„Když jsem tě poprvé uviděl, cítil jsem, jak uvnitř mého těla nějaké hladové zvíře nasucho polklo…“ Hra Maska se pro velký úspěch opět představí divákům. 17. dubna ji mohou shlédnout a prožít od 19.30 v brněnském Stadionumultikulturním centru pro nezávislou tvorbu na Kounicově ulici. Hru divákům svými výkony podávají Bára Milotová, Tomáš Sýkora a Lubomír Stárek ve scénáři a režii Pavla Strašáka.

Zobrazeno: 3064

Číst dál: Maska opět vyděsí - 17. dubna na Stadionu v Brně

25. března umění zadarmo - Domu umění města Brna je 100 let

Dům umění města Brna slaví 25. března 100 let. V roce 1911 byla zahájena první výstava s názvem Vereinigung der deutsch-mährischen bildenden Künstler, trvala až do 21. května a představila díla autorů ze Sdružení německo-moravských výtvarných umělců. U stoletého výročí otevře své prostory návštěvníkům zdarma Dům mění na Malinovském náměstí a Dům pánů z Kunštátu včetně Galerie G99.

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze