brnovinky

Přepnout do PC verze

Zlatá slavice Hana Zagorová: Prožila jsem v Brně krásná léta

Devět zlatých slavíků za sebou. Hana Zagorová je získala v letech 1977 až 1985. Třetí březnový den 2011 zavítala do Brna, kde v knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ podepisovala čtenářům nejen svoji poslední knihu Legenda – málokdo ví. Při té příležitosti známou zpěvačku, textařku, herečku a moderátoku brnovinky vyzpovídaly.

Bůh, Klasika i Rekreace – vítězové FRAME010 v Galerii G99 Brno

Brněnskou Galerii G99 zdobí od 8. března kolekce vítězných fotografií šestého ročníku fotografické soutěže FRAME010. Do ní se loni ve třech kategoriích přihlásilo 77 autorů s 97 soutěžními soubory. Vítězi se stali v kategorii Bůh Lukasz Pienkowski, v kategorii Klasika Martin Tůma a v kategorii Rekreace Milan Bureš.

Masec v Brně končí. Výstava v TMB do 27. února

Výstava k 80tému výročí Masarykova okruhu v Brně Masec končí v Technickém muzeu v Brně 27. února. Návštěvníci tak mají poslední možnost shlédnout originální zástupce jednotlivých historických etap. Vedle sebe stojí prvorepublikové závodní automobily s moderními vozy šedesátých a osmdesátých let. Opomenuty nejsou ani závodní motocykly slavných jezdců, například Franty Šťastného.

Zobrazeno: 3541

Číst dál: Masec v Brně končí. Výstava v TMB do 27. února

Spadli jsme se Šlitrem na diváky, vzpomíná Naďa Urbánková v Brně

Pětinásobná zlatá slavice, herečka, zpěvačka a také spisovatelka Naďa Urbánková přijela ve středu 23. února do Brna. Čtenářům v knihkupectví Knihy Dobrovský podepisovala nejen svoji novou knihu A příště bude lépe. Ještě předtím známou paní s velkými brýlemi měly brnovinky možnost vyzpovídat.

Horká Káhira v Brně – na fotografiích v Anthroposu

V úterý 15. února vstoupila do Brna horká Káhira. V pavilonu Anthropos proběhlo zahájení výstavy fotografií Jana Brodského Káhira – skrytý půvab islámské architektury, kterou pořádá Moravské zemské muzeum ve spolupráci s Českým egyptologickým ústavem FF UK. Černobílé fotografie velkých formátů ukazují architektonické bohatství Káhiry, jež často zůstává běžnému návštěvníkovi egyptské metropole skryto.

Zobrazeno: 3075

Číst dál: Horká Káhira v Brně – na fotografiích v Anthroposu

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze