brnovinky

Přepnout do PC verze

85 tisíc klíčů ozdobilo Moravské náměstí. Klíčová socha v Brně

608_Klicova_socha_Jiri_David_Moravske_nam_Brno_16022011_IMG_8665_MKMoravské náměstí v Brně zdobí od středy 16. února nová plastika. V parkové zeleni cinká kov. Svoje dílo zde prezentuje Jiří David, který vytvořil Klíčovou sochu. Plastika je tvořena skoro 86 tisíci klíči, které občané donesli do prodejen Vodafone lidé ve sbírce. Socha do Brna přijela z Ostravy a Moravské náměstí krášlí do 15. dubna 2011.

Letohrádek Mitrovských v Brně obývají Krysáci. Až do dubna

Brno ožívá pohádkou. Letohrádek Mitrovských navštívila na svém putování mimo televizní obrazovky sestava svérázných loutkových zvířátek Krysáci, která za svoji krátkou minulost posbírala nejedno prestižní ocenění. Děti i jejich rodiče se tak mohou vžít do krysáckého prostředí. Výstava nabízí až do 24. dubna 2011 velké scény, informační panely, projekci i suvenýry. 

Brána do tajemných kultur v Brně uzavřena. Výstavu Šangri-la navštívilo i Prase

Brána do tajemných kultur Indie, Tibetu, Nepálu a Bhútánu – výstava Šangri-la v Brně se v pondělí 31. ledna uzavřela. Poslední den, kdy mohli návštěvníci shlédnout a osahat si exotické artefakty, zpestřila Havlova hra Prase, vystoupení ukulele Orchestru jako Brno, místy až šamanská hudební exhibice Lubomíra Holzera a Pavla Fajta a tradiční zabijačka. Prostory Olympia Show Hall realizační tým postupně vyprázdní, aby dálkami vonící svět mohl znovu ožít v březnu nebo dubnu 2011 ve Zlíně, kde vyroste u příležitosti 92. narozenin cestovatele Miroslava Zikmunda.

Tajemná Maska se vrací. 15. února na Stadion v Brně

„Když jsem tě poprvé uviděl, cítil jsem, jak uvnitř mého těla nějaké hladové zvíře nasucho polklo…“ Hra Maska se přesouvá na další jeviště. 15. 2. ji mohou diváci shlédnout a prožít od 19.30 v brněnském Stadionumultikulturním centru pro nezávislou tvorbu na Kounicově ulici. Hru divákům svými výkony podávají Bára Milotová, Tomáš Sýkora a Lubomír Stárek ve scénáři a režii Pavla Strašáka.

Zobrazeno: 2082

Číst dál: Tajemná Maska se vrací. 15. února na Stadion v Brně

Co nabízí muzea a galerie v zimním Brně? Registrační pokladny, fotografie Bufky nebo indickou ženu

I v novém roce mohou návštěvníci shlédnout několik již zahájených výstav v muzeích a galeriích v Brně. V Anthroposu je to výstava s nádechem Indie, Moravská galerie nabízí fotografie Vladimíra Jindřicha Bufky a Technické muzeum sbírku registračních pokladen.

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze