brnovinky

Přepnout do PC verze

Koloniál u pana Bajzy a Čtverákovo řeznictví ožívá v Paláci šlechtičen v Brně

608_Vystava_Kolonial_u_pana_Bajzy_Palac_slechticen_Brno_02112010_IMG_1614_MKJedinečnou výstavní kolekci obchodů z 20. let 20. století představuje do 16. dubna letošního roku expozice v Paláci šlechtičen na Kobližné v Brně nazvaná Koloniál u pana Bajzy. Své krámky zde otevírají obchodníci z knížky Karla Poláčka - Bylo nás pět. Návštěvníci se tak seznámí s mobiliářem, vybavením i zbožím dobového koloniálu u pana Vendelína Bajzy, cukrárny pana Svobody, Čtverákova řeznictví, obchodu s textilem a dalšími obchody, které rozkvétaly za první republiky a u některých tradice přetrvala dodnes.

Betlémy v Baron Trenck Gallery v Brně končí. Práce z Afriky i Ameriky k vidění do 6. ledna

420_Betlem_Prirodni_zahrada_u_smrku_Brno_13122009_IMG_0314_MK

Slaměný betlém výtvarníka Jiřího Jedličky vznikal 3 roky /ilustrační foto/.

Již tradiční výstava betlémů v Baron Trenck Gallery v Brně pomalu končí. Zájemci expozici, na níž letos kromě českých a moravských betlémů uvidí i ty zahraniční, mohou navštívit do 6. ledna 2011. Expozice nabízí podívanou i na betlémy z Afriky, Jižní Ameriky či Asie.

Exotiku Šangri-la v Brně rozjedou šamanské bubny, vernisáž, tanečnice i Maska

420_Sangri_la_Brno_vystava_Namaste_Papia_Ghoshal_24062010_IMG_9902_MK

Výstava plná exotiky Šangri-la v Brně v pondělí 20. prosince ještě více ožije.

Do ledna 2011 prodloužená výstava z Tibetu, Nepálu, Indie a Bhútánu nesoucí název Šangri-la v pondělí 20. prosince ještě více ožije. V Olympia Show Hall v Brně od 19 hodin umocní vánoční atmosféru umělecký večer plný netradiční exotiky.

Rytmy našich předků i Maska rozezvučely výstavu Šangri-la v Brně

420_Predvanocni_vecer_Sangri_la_J_Sorm_L_Holzer_Maska_Olympia_Brno_20122010_IMG_5673_MK

Specialista na nástroje našich předků Lubomír Holzer na výstavě Šangri-la v Brně.

Vůní dálek okořeněné prostory výstavy Šangri-la v brněnské Olympia Show Hall byly v pondělí 20. prosince místem netradičního předvánočního večera. Návštěvníky postupně hudebně i vjemově naladily koledy Rock´ Christmas´ Roll na něž navázal uvedením vernisáže výstavy Jiřího Šorma cestovatel Rudolf Švaříček. Šormovu výstavu doplnil Lubomír Holzer hrou na nástroje našich předků. Silnou tečkou na závěr byla hra Maska.

Muzea a galerie Brna v zimě. Velké pokusy i Tužkou ušatou

400_Spilberk_Brno_IMG_2884_MK

Špilberk v Brně nabízí v zimě Tužku ušatou, Dámskou volenku a Skleněný šperk.

Co přináší muzea a galerie v Brně na zimní měsíce? Například výstavu rodinných loutkových divadel v Dietrichsteinském paláci, Tužku ušatou Miloše Nesvadby a prodlouženou výstavu Dámská volenka na Špilberku, ale i vzpomínku na T. H. Morgana a jeho Velké pokusy na malých muškách v Mendelově muzeu. Příznivci motosportu by si neměli nechat ujít výstavu největší sbírky anglických historických motocyklů nejvýznamnějších předválečných značek jako Ariel, Norton, Sunbeam i amerických Harlley-Davidson a Indian v Technickém muzeu v Brně.

Joomla SEF URLs by Artio

(c) MaK., 2008-2099, všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu jen se svolením redakce

Nahoru PC verze